יש לך אתר אינטרנט? הנה משימה שחייבת להיות לך ביומן באופן קבוע

אם יש לך אתר אינטרנט לעסק, בלוג אישי, אתר סחר אלקטרוני, אתר קורסים או כל נכס דיגיטלי שאליו מגיעים גולשים מדי יום, יש משימה אחת שכדאי להכניס ליומן אחת לחודשיים-שלושה ולא לדלג עליה.

אני מתארת לעצמי שהשקעתם הרבה זמן, מאמץ ואולי אף כסף (ואתם עדיין משקיעים) בנכס הדיגיטלי שלכם. ייתכן ובניתם אתר תדמיתי לעסק במשך תקופה מסויימת, וכיום אחרי שהוא באוויר, אתם לעתים מעלים אליו כתבה לבלוג ומתחזקים אותו מבחינה טכנית. יכול להיות שפעם בכמה שנים אתם מבצעים שינוי כללי לעיצוב של הנכס הדיגיטלי שלכם, ואולי אף עוברים על התכנים אחת לכמה זמן.

אם זה המצב – מצבכם טוב. אבל, יש משימה שאני ממליצה להכניס ליומן ולבצע אותה באופן קבוע והיא סקירה מהירה של האתר והדפים שבו. הסיבה היא, שרוב הסיכויים שתמצאו מה אפשר לשפר בו, אם זה מבחינת העיצוב, התכנים, המלל על הכפתורים השונים, הצבעים של הכפתורים ועוד.

כפי שאנחנו כל הזמן בתנועה – קונים בגדים חדשים, רוכשים מכשירים שונים לבית, יוצאים לאכול במסעדות שנפתחו בשכונה ולטייל באתרים שעוד לא ביקרנו בהם – כך כדאי להתייחס גם לנכס הדיגיטלי שלנו – כל הזמן לבדוק אותו, לעבור עליו, לחדש אותו ולחשוב איך אפשר לשפר אותו.

כשבנינו את הנכס שלנו בפעם הראשונה – התאים לנו המלל, העיצוב, העימוד וכו׳. אבל, ככל שהזמנים משתנים והעולם מתפתח, כך כדאי גם לעבור מדי מספר חודשים על האתר שלנו, לסרוק אותו בצורה שטחית ומהירה ולחשוב איך אפשר לשפר חלקים ממנו. ייתכן שפתאום נגלה שהכחול שבחרנו להציג כרקע של כפתור מסויים – פתאום לא ייראה לנו מספיק בולט ונרצה לשנות לצבע אחר. או אולי נגיע לדף נחיתה שהמלל על כפתור הקריאה לפעולה מאוד קרץ לנו בו ונרצה להציג אותו באותה צורה גם באתר שלנו. עוד אפשרות היא שהתמונות שבחרנו להציג באתר פתאום ייראו לנו מיושנות ונגיע למסקנה שהגיע הזמן לצלם את המוצרים שוב. תמיד אפשר למצוא מה לשפר!

בסרטון הבא אני לוקחת אתכם איתי במהלך אחד הימים שבהם עברתי על אתר ״מקום ברשת״ ובחרתי מספר דברים שאפשר לחדש, ביניהם – שינוי מלל על אחד הכפתורים בתפריט, שינוי צבע כפתורי הקריאה לפעולה, הוספת ביטויי מפתח בתמונות והוספת קישורים כדי לסייע לגולשים להגיע למעוז חפצם בצורה נוחה יותר.

השינויים הקטנים האלו עשויים לעשות שינוי גדול מבחינת מספר הכניסות לאתר שלנו ומספר הקריאות לפעולה. את השינויים אני מבצעת בעזרת אלמנטור פרו שעל בסיסו האתר בנוי, ובלוח הבקרה של וורדפרס. במידה ואין לכם ידע בנושאים אלו וכל מה שאני עושה בסרטון מרגיש כמו סינית, ניתן להצטרף לקורס הדגל – ״בניית אתר ובלוג בוורדפרס״, שם אני מלמדת בצורה מקיפה איך בונים אתר תדמיתי ובלוג בפלטפורמת וורדפרס עם תוס, אלמנטור פרו.

אחרי הצפייה בסרטון, יש לכם 2 משימות:

  1. לעבור על הנכס הדיגיטלי שלכם ולמצוא 5-10 דברים שאפשר לשפר בו (וכמובן לבצע את השינויים)
  2. להכניס משימה קבועה ביומן לבצע סקירה על הנכס הדיגיטלי שלכם אחת למספר חודשים ולחפש איך אפשר לשפר אותו, מה כדאי לשנות מבחינת המלל/העיצוב וכו׳.

 

עברתם על האתר שלכם ומצאתם דברים שכדאי לשנות/לשפר בו? מוזמנים לשתף אותי בתגובות ולספר לי עליהם.

במדריך הבא נלמד צעד אחר צעד איך מבצעים את כל השלבים הראשוניים והבסיסיים, שאולי נראים מעט טכניים ומרתיעים למי שאינו מבין את המושגים ולא התנסה מעולם בבניית אתרים. אני כאן כדי להראות כמה זה יכול להיות פשוט ומהיר ואיך מגיעים למצב בו יש לך אתר אינטרנט באוויר שבו ניתן להתחיל לכתוב תוכן, לעצב ולפתח אותו.

חוברת זו, שמוצעת להורדה בחינם כקובץ PDF, תתאים לך אם תכננת לבנות אתר או בלוג אבל מצאת את עצמך דוחה את התהליך עוד ועוד כי לא ידעת איך להתחיל את התהליך בצורה נכונה.

הקורס האולטימטיבי למתחילים! בסיום הקורס יהיה לך מספיק ידע כדי להתחיל לעבוד עם הפלטפורמה המופלאה הזאת ולהתקדם לעבר בניית האתר, החנות, דף הנחיתה, הקורס או הבלוג שלך בעצמך.
אה – והקורס הוא חינמי לחלוטין :-)

יש לך את הבסיס והגיע הזמן להתקדם לעבר בניית האתר שלך? באתר הקורסים של מקום ברשת ניתן למצוא מגוון קורסים: קורס מקיף בניית בניית אתר ובלוג בוורדפרס, קורס בניית דף נחיתה, קורס בניית חנות וירטואלית, קורס בניית קורס אונליין, קורס בניית חנות דרופשיפינג ועוד.

יו, הגעת לסוף הכתבה 😯 מה עכשיו?

1. אם אהבת את התוכן, אפשר לשתף עם חברים:

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בטוויטר
שיתוף בלינקדאין
שיתוף בווטסאפ

2. אפשר לספר לנו מה חשבת, כדי שנוכל להמשיך להשתפר

כמה כתבה זו עזרה לך?

בחר/י כדי להצביע!

מאחר ואהבת את הכתבה...

נשמח לראותך גם ברשתות החברתיות שלנו!

מצטערים לשמוע שהכתבה לא היתה לך לעזר!

נשמח לשפר אותה!

תרצה/י לשתף אותנו מה אפשר לשפר בכתבה?

דירוג ממוצע לכתבה זו:
5
(2)

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

כבר הורדת את

החינמונים שלנו?

צ׳קליסט לשיפור דף נחיתה
20 סעיפים שחייבים לעבור עליהם בבניית דף נחיתה

יש לך דף נחיתה? מתכנן/ת לבנות דף נחיתה? את הצ׳קליסט הזה אסור לך לפספס!

דוגמאות לעסקים אונליין
9 רעיונות לבניית עסק אונליין

הספר האלקטרוני הבא סוקר 9 סוגים של עסקים אינטרנטיים שניתן לפתח ולתפעל מהבית, בתור הכנסה נוספת או בבוא היום גם כהכנסה עיקרית.

איך לבחור חברת אחסון
איך לבחור חברת אחסון בתבונה

טבלת השוואה והסבר מפורט על מרכיבי חבילות אחסון ואיך לבחור את החבילה שהכי מתאימה לנכס הדיגיטלי שברצונך לבנות.

כלים לבוני אתרים
ארגז הכלים

50 מאגרי מידע של כלים, מערכות ואתרים מומלצים לבעלי נכסים דיגיטליים וקישורים להדרכות שפורסמו כאן באתר על חלק מהכלים המומלצים.

דילוג לתוכן