להבין את וורדפרס... אחת ולתמיד!

אם בדקת בעבר על דרכים לבנות אתר אינטרנט ונתקלת במילה ״וורדפרס״ לא פעם, אני לא אופתע. וורדפרס היא אחת הפלטפורמות המובילות והפופולריות כיום לבניית אתרים.

אבל, כשמתחילים לעבוד איתה, ובעיקר אם מגיעים ללא רקע טכני בבניית אתרים, היא יכולה להיות מעט…מאתגרת.

כדי לעשות את החיים קלים יותר עבור מי שעושה את צעדיו הראשונים בוורדפרס, יצרתי את הקורס הבא שמלמד את כל הבסיס החשוב לקראת תהליך בניית אתר.

אז בין אם עוד לא התחלת ללמוד איך עובדים עם וורדפרס, או שכבר ניסית, בדקת, חקרת, קראת, צפית במדריכים… אבל תמיד משהו הרגיש לך ״תקוע״, מסובך, לא בשבילך, גדול עליך, קשה מדי… הקורס הזה יעשה לך סדר בדברים!

קורס מבוא לוורדפרס

אני מזמינה אותך להצטרף לקורס חינמי בן 8 שיעורים קצרים, פשוטים וענייניים, שילמדו אותך את כל הבסיס של וורדפרס.

בסיום הקורס יהיה לך מספיק ידע כדי להתחיל לעבוד עם הפלטפורמה המופלאה הזאת ולהתחיל לבנות את האתר או הבלוג שלך בעצמך.

כל מה שצריך לעשות כדי להתחיל עכשיו הוא להצטרף. השאר? עליי 🙂

מה נלמד בשמונת השיעורים של הקורס?

מה זה וורדפרס?

משך השיעור: 06:25 דק

השיעור הראשון יוקדש לקצת תיאוריה. נלמד מהי מערכת וורדפרס, מה ההבדל בין וורדפרס כמערכת עצמאית לבין wordpress.com, ונעבור על מושגים בסיסיים

איך מתקינים וורדפרס

משך השיעור: 18:25 דק׳

בשיעור מספר שתיים נלמד איך מתקינים את מערכת וורדפרס באתר עצמאי משלנו. זהו שיעור מעט טכני, אך אין צורך בניסיון קודם או בידע בבניית אתרים כדי לצלוח אותו 🙂

לוח הבקרה של וורדפרס

משך השיעור: 13:11 דק׳

ברוכים הבאים לוורדפרס! בשיעור זה נלמד על לוח הבקרה של וורדפרס ונראה איך מתקינים תבנית עיצוב ותוספים במערכת.

פוסטים ועמודים בוורדפרס

משך השיעור: 16:29 דק׳

הגיע הזמן להכניס קצת תוכן לאתר! בשיעור זה נלמד איך עובדים עם העמודים והפוסטים בוורדפרס ואיך מתפעלים את כל מערך הבלוג באתר.

חצי קורס מאחורינו! הנה מה שמחכה לנו בחצי השני:

תפריטים בוורדפרס

משך השיעור: 07:05 דק׳

בשיעור החמישי של הקורס נלמד איך מוסיפים תפריט ניווט לאתר, כדי שהגולשים שלנו יוכלו להגיע לאזורים השונים בקלות ובנוחות.

עבודה עם ווידג׳טים בוורדפרס

משך השיעור: 04:19 דק׳

השיעור השישי הוא קליל וקצרצר ובו נלמד מהם הווידג׳טים בוורדפרס ואיך מציגים אותם באתר.

הוספת משתמשים למערכת

משך השיעור: 08:02 דק׳

שיעור זה יוקדש להוספת משתמשים נוספים למערכת, ואיך מגדירים לכל אחד תפקיד והרשאות בהתאם לצורך. בשיעור זה נלמד גם איך מוסיפים מידע לדף הפרופיל האישי של כל משתמש.

הגדרות נוספות

משך השיעור: 14:43 דק׳

בשיעור האחרון של הקורס נעבור על הגדרות חשובות בלוח הבקרה, ונקבל הכוונה להמשך הדרך לקראת קורסי המשך שמלמדים כיצד בונים אתר וורדפרס שלם.

איך נוח לך ללמוד?

סדרת אימיילים:

מתאים למי שרוצה לגמוע את החומר במנות קטנות מדי יום.
מרגע ההרשמה לקורס, נתראה אצלך בתיבת המייל בכל יום במשך שמונת הימים הבאים, עם שיעור קצרצר (עד 20 דקות) שיעסוק בכל פעם בנושא אחר.

מתאים לך? כדי להתחיל לקבל את סדרת האימיילים יש למלא את הטופס הבא:

חשוב! אם נתקלת ב-ERROR לאחר שליחת הטופס, יש ללחוץ על שליחה שוב.

אופציות נוספות:

את הקורס אפשר לצרוך גם כסרטון אחד ארוך, או להירשם לקורס אונליין מחולק לפרקים ולצפות בהם בזמנך החופשי.

יש לך שעה וחצי פנויות?
אופציה זו תאפשר לך ללמוד את כל הקורס במכה אחת. לאחר מילוי כתובת האימייל יחכה לך בתיבת ההודעות הנכנסות סרטון אחד ארוך עם כל השיעורים המפורטים מעלה, אחד אחרי השני.

ישנה אופציה ללמוד את הקורס כקורס אונליין מחולק לשיעורים קצרים ולצפות בהם בקצב שלך. קורס זה נמצא באתר הקורסים של מקום ברשת (יש לבצע הרשמה חינמית לאתר).

נעים מאוד, מאיה.

בשש השנים האחרונות אני עוסקת בבניית הדרכות וקורסים דיגיטליים המלמדים איך בונים אתרים במערכת וורדפרס המופלאה. באתר ״מקום ברשת״ אני מציעה קורסים מלאים בחינם ובתשלום וכן הדרכות קצרות המציגות חידושים ותוספים מעניינים.

בחרתי במערכת וורדפרס לאחר שהתנסתי במגוון רחב של מערכות ניהול תוכן פתוחות וסגורות במשך השנים. תמיד מצאתי את עצמי מסבירה לחברים ולסובבים אותי למה וורדפרס היא המערכת המנצחת מבחינתי.

מעבר לעובדה שמדובר במערכת קוד פתוח, דבר שמקל מאוד במציאת מתכנת ומפתח במידה וזקוקים לאחד, כל התפעול של המערכת, לאחר שלומדים אותה, הוא קל, מהנה ומזמין. אני מוצאת את עצמי מעצבת דפי נחיתה ואתרים במשך שעות על גבי שעות ופשוט נהנית מכל רגע!

בנוסף, יש מאחורי וורדפרס קהילה של מיליוני משתמשים ומפתחים שממשיכים כל הזמן לחדש ולשפר אותה. בטווח הארוך – תודה/י לעצמך שבחרת בוורדפרס.

כל הזכויות שמורות למקום ברשת. אין לשנות, לשכתב, להוסיף, להעתיק, לצלם, לפרסם, להציג בפומבי, להפיץ, למסור לצד שלישי או לעשות כל שימוש אחר, מסחרי או לא מסחרי, בכל חלק מן האתר בלא קבלת הסכמתם המפורשת של בעלי הזכויות בתכנים ו/או בקבצים, לפי העניין בכתב ומראש

דילוג לתוכן