8 דברים שכדאי לשים לב אליהם לפני שבוחרים חברת אחסון

אתם מתכננים לבנות את האתר הראשון שלכם ונתקעים כבר בשלב הבסיסי ביותר – באיזו חברת אחסון לבחור? החברים בפייסבוק בטח יוכלו לעזור, אבל לכל אחד מהם עשוייה להיות דעה שונה שרק תבלבל אתכם. בדקתם עשרות חברות והכל נראה לכם אותו דבר, או, נראה לכם כמו סינית.

הכתבה הבאה תנסה לעשות קצת סדר בנושא, או לפחות להכניס אתכם לעניינים כדי שלא תצאו עם כאב ראש אחד גדול שיכול להוביל לעיכוב בניית האתר שלכם, או חלילה – להרמת ידיים.

1. מחיר – אל תסתנוורו ממבצעים!

price-tag-512כאשר תיכנסו לאתרי חברות האחסון, רוב הסיכויים שתראו מחיר מאוד זול. חברות כמו IPAGE ו-HOSTGATOR נוהגות לצאת במבצעי היכרות לאורך כל השנה ולהציע לנרשמים חדשים מחירי רצפה שלעתים יכולים לרדת מ-2 דולר לחודש. מה שלא תיראו כשתבדקו את אותם מבצעים, או לעתים ינסו להסתיר מכם, הוא שהמחיר הרצפתי מותנה ברכישת אחסון ל-36 חודשים מראש. כאשר תנסו להירשם לפחות זמן המחיר יעלה. אבל זה לא הכל – כאמור, המחיר הזול הוא מחיר היכרות – מה שאומר שברגע שהחבילה שלכם תיגמר, תצטרכו לחדשה במחיר מלא, ואותו יהיה לכם הרבה פעמים קשה מאוד למצוא באתר. המחירים המלאים ברוב החברות גבוהים בהרבה ממחירי ההיכרות ויכולים להגיע עד לפי 5 מאשר המחיר שתשלמו בתקופת המבצע. שימו לב למחירי החידוש. בטבלה שבעמוד השוואת מחירי אחסון אתרים כאן באתר, תוכלו לראות את המחירים הקבועים של רוב החברות הגדולות כיום כדי לחסוך לכם חיפוש בכל אתר בנפרד.

2. דומיין חינם

free-badge-512הרבה חברות אחסון אתרים נותנות כחלק מחבילת ההיכרות דומיין חינם לשנה. זאת מתנה נחמדה שתחסוך לכם בין 10 ל-16 דולר בשנה הראשונה. מה שכן, שימו לב גם כאן – ממש כמו בסעיף הראשון – מהו מחיר חידוש הדומיין. בחברת IPAGE לדוגמא המחיר הוא מהגבוהים בשוק, 16$ לשנה, בעוד בחברה קטנה יותר בשם HOST-ED אפשר לרכוש דומיין במחיר של 12$ לשנה. ההבדל קטן, אבל ישראלים כמו ישראלים – לא אוהבים לצאת פראיירים, ולהעביר את הדומיין לחברה אחרת זה לא סיפור של כמה דקות אלא דבר שדורש ידע ועבודה טכנית.

בנוסף, חשוב לציין כי הדומיינים אותם יציעו לכם יסתיימו לרוב ב- COM, NET או ORG. כלומר, אם תכננתם לבנות אתר בעברית עם סיומת CO.IL – ההצעה לקבלת דומיין חינם לא תהיה רלוונטית בשבילכם, אלא אם תרצו לרשום דומיין בינלאומי בנוסף לדומיין ישראלי שתרכשו בחברה אחרת, דבר שיגרור חידוש שנתי של שני דומיינים. אגב, חברות מסויימות כיום נותנות דומיין חינם ללא הגבלת זמן (Free domain for life).

3. הפעלה מיידית של האתר

play-4-512רוב הסיכויים שאם אתם רוכשים חבילת אחסון ומתכננים לבנות אתר, תרצו להתחיל לעבוד מיד. הרבה חברות אחסון אתרים נותנות את האופציה הזאת והיא נקראת Instant Setup. חברות אחרות יפעילו לכם את האתר תוך 24 שעות ויש חברות שאצלן זה גם לוקח יותר זמן מזה. מניסיון אישי אני יכולה להמליץ על בלוהוסט ששם רכשתי אחסון והאתר שלי היה באוויר תוך פחות מעשר דקות מרגע התשלום, לעומת הוסטגייטור שם נאלצתי להמתין יום שלם עד שהפעילו לי את החשבון, למרות שהבטיחו הפעלה מיידית. הסיבה היתה אופן התשלום בה בחרתי- שילמתי בפייפאל והם דרשו צילומים שמאשרים שאני בעלת החשבון. ההתכתבות, העברת המסמכים ואישורם לקחו זמן וגרמו לעיכוב בהפעלת האתר. בטבלה שנמצאת בעמוד השוואת חברות אחסון אפשר לראות אילו חברות מאפשרות הפעלה מיידית של האתר שלכם מרגע התשלום על חבילת האחסון.

4. החזר כספי

banknotes-512חברות אחסון אתרים שמכבדות את עצמן יבטיחו החזר כספי במידה ולא תהיו מרוצים. זמן האפשרות לקבלת החזר כספי נע בין 30 יום ל-ללא הגבלה. כלומר, מרגע ההרשמה והתשלום תוכלו לבקש את כספכם חזרה בתוך פרק הזמן המצויין באתר החברה. יש לקרוא את החוקים של ההחזרים בעיון רב! שימו לב כי אין החזר על התשלום של הדומיין, כך שבמידה והוספתם דומיין לחבילה או קיבלתם אחד בחינם – לא תקבלו עליו החזר כך שמחיר הדומיין יגולם מהתשלום של חבילת האחסון.

5. שטח דיסק

hdd-512כיום, רוב החברות נותנות שטח דיסק ללא הגבלה – UNLIMITED. יש לציין כי למרות שכתוב "ללא הגבלה" – ישנן הגבלות מסויימות, אבל רוב הסיכויים שלא תיתקלו בהגבלות של נפח אחסון במידה ואתם מתכננים לבנות אתר "נורמלי", כלומר לא כזה שאליו תעלו בכל יום קבצי וידאו של מעל 500 ג'יגה. במידה ונתקלתם בחברה שלא נותנת שטח אחסון ונפח תעבורה חודשית ללא הגבלה, כדאי לחשוב פעמיים אם להירשם אליה ובמיוחד לבדוק את שאר המאפיינים של החבילות השונות אותן מציעים בחברה כדי לבדוק אם יש הגבלות על דברים נוספים שייתכן ויעלו לכם ביוקר בעתיד.

6. מספר דומיינים/אתרים בחשבון אחד

website-design-512לכל חברת אחסון ישנן כמה חבילות שתוכלו לבחור ביניהן. אחד הפרמטרים שעשוי להשתנות בין החבילות הוא מספר האתרים/הדומיינים שתוכלו לבנות תחת אותו חשבון. מה זה אומר? אם למשל תרצו בעתיד לבנות עוד אתר, לא תצטרכו לרכוש עוד חבילת אחסון אם החבילה שלכם כוללת את האפשרות להוסיף לחשבון עוד אתרים. חברות שמציעות לכם מחיר זול מאוד אבל מגבילות אתכם לאתר אחד בלבד עשויות לעלות לכם ביוקר בעתיד אם תרצו לבנות עוד אתר.

7. שירות לקוחות

online-support-512הדבר הראשון שעליכם לשים לב אליו באתר של חברת אחסון, לפני המחיר ולפני כל דבר אחר – הוא האפשרות לעלות מול נציג שירות בצ'אט באופן מיידי. למה? כי ביום שתרכשו אחסון בחברה מסויימת ותצטרכו עזרה, יהיה מאוד נוח לקבל תמיכה מיידית בצ'אט מאשר לפתוח כרטיס תקלה ולחכות כמה שעות במקרה הטוב או כמה ימים במקרה הפחות טוב לתשובה. מה שכן, זה שיש לחברה צ'אט לא אומר שיש מישהו שממתין לכם "על הקו". שימו לב אם הצ'אט במצב אונליין או אופליין.

מניסיון אישי שלי, שוב- עם חברת האחסון הוסטגייטור, בכל פעם שהתחברתי לצ'אט כדי לדבר עם נציג שרות נאלצתי להמתין מעל שעה (!) עד שמישהו טרח לענות לי. זה קרה מעל 4 פעמים. בבלוהוסט לעומת זאת, השרות היה הרבה יותר מהיר. מסקנה – לבדוק טוב טוב את שרות הלקוחות לפני רכישת חבילת אחסון, גם אם זה מאלץ אתכם לדבר עם נציג שרות ולהגיד לו שאתם מתלבטים אם להירשם אליהם. אגב, גם בחו"ל ממש כמו בישראל – ייתכן והשרות של הצ'אט יהיה מהיר יותר כלפי לקוחות פוטנציאליים שמעוניינים לרכוש חבילה לעומת המחלקה הטכנית שמטפלת בלקוחות קיימים.

8. ממשק עבודה

solar-panel-512הפלטפורמה הפופולרית ביותר כיום בה משתמשות רוב חברות אחסון האתרים היא cPanel. מדובר בממשק בו המשתמשים, כלומר אתם, עושים הכל מבחינת חשבון האחסון שלכם – מתקינים וורדפרס בקליק, מוסיפים סאב-דומיין או דומיין חדש, יוצרים בסיס נתונים, משנים רשומות DNS ועוד ועוד ועוד. הממשק של cPanel נוח וקל לשימוש. שימו לב שחברת האחסון שלכם עובדת עם cPanel ואם לא – תבדקו עם איזה ממשק תצטרכו לעבוד ברגע שתירשמו אליה. אם אתם מתכוונים לבנות אתר בוורדפרס וודאו שתוכלו להתקין את המערכת באופן אוטומטי דרך ממשק העבודה ולא תצטרכו להתקינה באופן ידני.


אני מקווה שהמידע יעזור לכם בבואכם לבחור חברת אחסון. במידה ויש לכם שאלות נוספות בנושא ניתן לכתוב לי בתגובות. עד היום הניסיון הכי טוב שלי עם חברת אחסון היה ועודנו עם BLUEHOST. מחירי החידוש שלהם גבוהים, אבל השקט הנפשי במהלך השנה שווה לי את המחיר.

 

במדריך הבא נלמד צעד אחר צעד איך מבצעים את כל השלבים הראשוניים והבסיסיים, שאולי נראים מעט טכניים ומרתיעים למי שאינו מבין את המושגים ולא התנסה מעולם בבניית אתרים. אני כאן כדי להראות כמה זה יכול להיות פשוט ומהיר ואיך מגיעים למצב בו יש לך אתר אינטרנט באוויר שבו ניתן להתחיל לכתוב תוכן, לעצב ולפתח אותו.

חוברת זו, שמוצעת להורדה בחינם כקובץ PDF, תתאים לך אם תכננת לבנות אתר או בלוג אבל מצאת את עצמך דוחה את התהליך עוד ועוד כי לא ידעת איך להתחיל את התהליך בצורה נכונה.

הקורס האולטימטיבי למתחילים! בסיום הקורס יהיה לך מספיק ידע כדי להתחיל לעבוד עם הפלטפורמה המופלאה הזאת ולהתקדם לעבר בניית האתר, החנות, דף הנחיתה, הקורס או הבלוג שלך בעצמך.
אה – והקורס הוא חינמי לחלוטין :-)

יש לך את הבסיס והגיע הזמן להתקדם לעבר בניית האתר שלך? באתר הקורסים של מקום ברשת ניתן למצוא מגוון קורסים: קורס מקיף בניית בניית אתר ובלוג בוורדפרס, קורס בניית דף נחיתה, קורס בניית חנות וירטואלית, קורס בניית קורס אונליין, קורס בניית חנות דרופשיפינג ועוד.

יו, הגעת לסוף הכתבה 😯 מה עכשיו?

1. אם אהבת את התוכן, אפשר לשתף עם חברים:

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
שיתוף בטוויטר
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין
Share on whatsapp
שיתוף בווטסאפ

2. אפשר לספר לנו מה חשבת, כדי שנוכל להמשיך להשתפר

כמה כתבה זו עזרה לך?

בחר/י כדי להצביע!

מאחר ואהבת את הכתבה...

נשמח לראותך גם ברשתות החברתיות שלנו!

מצטערים לשמוע שהכתבה לא היתה לך לעזר!

נשמח לשפר אותה!

תרצה/י לשתף אותנו מה אפשר לשפר בכתבה?

דירוג ממוצע לכתבה זו:
0
(0)

3. אפשר להירשם לקבלת עדכונים על כתבות ומדריכים חדשים:

העדכונים נשלחים אחת לשבוע, בימי חמישי בשעה 10:00 בבוקר וכוללים קישורים לכל הכתבות שפורסמו באותו שבוע.

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

כבר הורדת את

החינמונים שלנו?

9 רעיונות לבניית עסק אונליין

הספר האלקטרוני הבא סוקר 9 סוגים של עסקים אינטרנטיים שניתן לפתח ולתפעל מהבית, בתור הכנסה נוספת או בבוא היום גם כהכנסה עיקרית.

איך לבחור חברת אחסון בתבונה

טבלת השוואה והסבר מפורט על מרכיבי חבילות אחסון ואיך לבחור את החבילה שהכי מתאימה לנכס הדיגיטלי שברצונך לבנות.

ארגז הכלים

50 מאגרי מידע של כלים, מערכות ואתרים מומלצים לבעלי נכסים דיגיטליים וקישורים להדרכות שפורסמו כאן באתר על חלק מהכלים המומלצים.

סליחה על ההפרעה...

רק קפצתי לבדוק מה שלומך

ולהציע לך להצטרף לקורס חינמי שילמד אותך את כל הבסיס לעבודה עם וורדפרס, לקראת בניית האתר או הבלוג שלך.

זה משהו שיכול לעניין אותך?

* הקישור נפתח בחלונית חדשה כך שיהיה אפשר להמשיך לקרוא את הכתבה