יצירת תפריט פופאפ באתר - מקום ברשת

יצירת תפריט פופאפ באתר

בעבר, תפריטי הניווט באתרי אינטרנט היו מעוגנים דרך קבע לחלקו העליון של האתר, ובאתרים מסויימים הם הוצגו בצד האתר. במשך שנים הורגלו גולשים באינטרנט לחפש את כפתורי התפריט במקומות אלה, ובעלי האתרים ידעו שהם צריכים לשמור את הנדל״ן החשוב הזה במעלה האתר לטובת התפריט.

כיום, עם ההתפתחות והשימוש הנרחב יותר באנימציות והקלות בה ניתן ליצור אותן בזכות כלים כמו אלמנטור, אנו מתחילים לראות גישות שונות של ממשקי משתמש בכל הנוגע לניווט.

בנוסף, התאמת האתר לצפייה בטלפונים ניידים הפכה כיום לחלק אינטגרלי בתהליך העיצוב והבנייה שלו, מה שהפך את סמל ה״המבורגר" לאייקון התפריט הידוע בפני כולם. דבר זה מאפשר לבוני האתרים להסתיר את תפריט הניווט הקלאסי המלא גם בתצוגת דסקטופ ולהציג אותו כאייקון בלבד, מאחר והגולשים יודעים שעליהם ללחוץ עליו כדי להציג פריטי ניווט.

האפשרות לפנות את שטח ה״פריים לוקיישן״ בתצוגת הדסקטופ שהיה במשך שנים שמור לתפריט ניווט היא יתרון גדול. את השטח החשוב הזה, שמהווה את המיקום הראשון אליהם עיני הגולשים שלנו מופנות כשהם נוחתים באתר שלנו, אפשר לנצל לטובת תוכן מרכזי שחשוב לנו להציג להם מיד עם פתיחת האתר בפניהם.

בהדרכה הבאה נלמד איך אפשר בעזרת אלמנטור פרו לבנות תפריט פופאפ שיוצג רק כאשר הגולש זקוק לו, ובכך להפחית את העומס בראש האתר על-ידי ביטול התפריט האופקי והצבת אייקון המבורגר קטן במקומו, אשר יהיה דביק לאורך כל גלילת הדפים ויוצג בכל דפי האתר.

הדרכה זו מתאימה לבעלי אתרי וורדפרס עליהם מותקן תוסף אלמנטור פרו. בהדרכה נעבוד עם הטמפלטים של אלמנטור פרו על מנת לבנות פופאפ וה-Header, כך שאם אין לכם ניסיון קודם בעבודה עם אלמנטור בפרט ובוורדפרס בכלל, ניתן להיעזר בהדרכות הבסיס הבאות כדי ליישר קו ולאחר מכן לשוב ולצפות בהדרכה זו כדי לבצע את המוצג בה.

הדרכות בסיס:

יצירת תפריט פופאפ באתר

אתר זה מאוחסן ב:

אתר זה נבנה באמצעות:

יו, הגעת לסוף הכתבה 😯 מה עכשיו?

1. אם אהבת את התוכן, אפשר לשתף עם חברים:

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
שיתוף בטוויטר
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין
Share on whatsapp
שיתוף בווטסאפ

2. אפשר לספר לנו מה חשבת, כדי שנוכל להמשיך להשתפר

כמה כתבה זו עזרה לך?

בחר/י כדי להצביע!

מאחר ואהבת את הכתבה...

נשמח לראותך גם ברשתות החברתיות שלנו!

מצטערים לשמוע שהכתבה לא היתה לך לעזר!

נשמח לשפר אותה!

תרצה/י לשתף אותנו מה אפשר לשפר בכתבה?

דירוג ממוצע לכתבה זו:
5
(1)

3. אפשר להירשם לקבלת עדכונים על כתבות ומדריכים חדשים:

העדכונים נשלחים אחת לשבוע, בימי חמישי בשעה 10:00 בבוקר וכוללים קישורים לכל הכתבות שפורסמו באותו שבוע.

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קורס אונליין אשר ילמד אותך איך לבנות ולעצב אתר וורדפרס מלא בעזרת תוסף אלמנטור. הקורס אינו דורש ידע קודם בתכנות או בבניית אתרים ובנוי באופן ממוקד וענייני

סליחה על ההפרעה...

רק קפצתי לבדוק מה שלומך

ולהציע לך להצטרף לקורס חינמי שילמד אותך את כל הבסיס לעבודה עם וורדפרס, לקראת בניית האתר או הבלוג שלך.

זה משהו שיכול לעניין אותך?

* הקישור נפתח בחלונית חדשה כך שיהיה אפשר להמשיך לקרוא את הכתבה