איך למצוא רעיונות לכתבות בבלוג

מחפשים רעיונות לכתבות בבלוג שלכם באתר?

כבר דיברנו על חשיבות פתיחת בלוג באתר. זה אמנם הדבר שיגזול מכם הכי הרבה זמן, אבל זה גם אחד הדברים החשובים והחכמים שתעשו. למה? כי גוגל אוהב תוכן, וככל שתרבו במילים ובמידע – כך תעלו במיקומי החיפושים שלו. ככל שהכתבות בבלוג שלכם יהיו קשורות לעסק, לשרותים, למקצועיות ולמוצרים שלכם – כך גוגל ייטיב איתכם.

 

 

זה הזמן לקחת עכשיו דף ועט ולהתחיל לכתוב.

הדבר היחיד שצריך לכתוב על הדף, בתור התחלה, הן המילים הבאות: רשימת רעיונות. עכשיו קחו את הדף ואת העט והכניסו לארנק שלכם. כן כן, לארנק (או לתיק).

אי אפשר לדעת מתי יצוץ לכם בראש רעיון לכתבה.

הנה דוגמא:

אתם בעלי עסק לאינסטלציה. מה לעזאזל אפשר לכתוב בבלוג של אינסלטור? כרגע כלום, אבל, כשהלקוח הבא ישאל אתכם בזמן שאתם עובדים אצלו מתחת לכיור "איך הסתימה הזאת קרתה בכלל? הכיור חדש לגמרי!", רוצו להביא את דף הרעיונות וכתבו כך: "סיבות לגרימת סתימות". בסוגריים כתבו (להוסיף שזה יכול לקרות גם בכיורים חדשים).

והנה יש לנו כתבה פוטנציאלית, שכל אינסטלטור מקצועי יצליח להוציא אותה לפועל בפחות מעשרים דקות, וזה הרעיון – לא לשבת על כתבות מעבר ל-20 דקות. אם הרעיון טוב ומובן, ואתם יודעים בדיוק מה אפשר לכתוב על הנושא בתור בעלי עסק מקצועיים – הכל יישפך על הדף מעצמו.

הנה דוגמא נוספת:

יש לכם סטודיו לריקוד, ואתם נותנים במתנה בגד גוף לכל רקדנית חדשה שנרשמת לקבוצה. יום אחד מגיעה אמא עם בתה בת השש לשיעור ניסיון, ולאחר 45 דקות בהן הילדונת קיפצה ופיזזה לצלילי בריטני ספירס, האמא רואה כי טוב ורושמת את בתה לסטודיו. בין מילוי טפסי הרשמה ומדידת בגד הגוף החדש שהזאטוטה קיבלה, האמא משחילה שאלה, שלכם נראית מאוד ברורה, אבל יכולה לעזור להרבה אמהות שלא מבינות דבר וחצי דבר בריקוד: "תגידי, אם אני רוצה לקנות לה עוד בגד גוף… איך אני יודעת באיזה גודל ואיזה סוג כדאי לקנות?".

עכשיו הזמן בו אתם אומרים ללקוחה החדשה שלכם "רק שנייה אני מייד אענה לך", רצים להביא את דף הרעיונות וכותבים בו "איך בוחרים בגד גוף לילדים".

בערב, כשאתם יושבים רגועים מול המחשב, בין בדיקת מיילים לכתיבת סטטוס בפייסבוק, פתחו את אתר האינטרנט וכתבו מאמר קצר וענייני על איך לבחור בגד גוף לילדים, עם שימת דגש על סוגי הבדים המומלצים, אורך השרוולים המתאים, המידה הרצוייה ואיך למדוד את הילד, המחירים המומלצים ואיך לדעת מה נחשב יקר מדיי ומה סביר. הרעיונות פשוט יזרמו, והנה לכם כתבה חשובה ומקורית! בפעם הבאה שתגיע אמא עם שאלה כזאת, ענו לה בקצרה – והפנו אותה לבלוג.

שתי הדוגמאות שהבאתי, מראות כמה קל למצוא רעיונות לבלוג שלכם, וכמה חשוב להחזיק רשימת רעיונות בתיק. השאלות של הלקוחות שלכם יכולים להביא אינספור רעיונות לכתבות! ולכן, אסור לתת לשאלות ללכת לאיבוד בזמן יום העבודה שלכם – מדובר במכרה זהב של ממש.

ואם הגעתם עד לכאן, מצויין. אולי קיבלתם רעיונות ואולי אפילו חידשתי לכם משהו – אבל עד שלא תתחילו לעשות משהו בשביל האתר שלכם, הקריאה הפאסיבית הזאת לא שווה הרבה. מילת המפתח כאן היא לעשות, וקריאת הכתבה בלבד, בלי יישום מעשי… לא תקדם את העסק שלכם לשום מקום.

כמה כתבה זו עזרה לך?

בחר/י כדי להצביע!

דירוג ממוצע / 5. כמות דירוגים:

מאחר ואהבת את הכתבה...

נשמח לראותך גם ברשתות החברתיות שלנו!

מצטערים לשמוע שהכתבה לא היתה לך לעזר!

נשמח לשפר אותה!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט