איך בונים בלוג בוורדפרס 2015 – הדרכת וידאו מלאה

בוידאו הבא תוכלו לראות איך אני בונה בלוג בוורדפרס מאפס – מהרגע שבו רוכשים חבילת אחסון ועד שהבלוג באוויר עם תוכן ותמונות, מוכן לצפייה בפני כל העולם. הבלוג מותאם לעברית ורספונסיבי, כלומר מתאים לצפייה במכשירים סלולריים:

לחצו כאן לצפייה בסרטון ביוטיוב

את הבלוג "סוכריות קופצות" בניתי לצורך ההדרכה. מדובר בבלוג אופנה בעיצוב לבן, נקי וסולידי כדי לתת מקום נרחב ומרכזי לתוכן הכתבות ולתמונות. הבלוג אינו אמיתי והתוכן נכתב בג'יבריש בשביל ההדרכה בלבד. התבנית איתה נעבוד היא חינמית לחלוטין ויכולה לשמש בלוג בכל נושא.

הנה הבלוג אותו נלמד לבנות (לחצו להגדלה):

הדרכת בניית בלוג

החלק העליון (שנקרא הדר, מלשון head) כולל לוגו של הבלוג או מלל לבחירתכם ותפריט ראשי. ניתן למקם גם תפריט בחלק העליון של הבלוג מעל הלוגו:

 

החלק העליון של הבלוג - הדר

בהמשך ישנו החלק המרכזי של הבלוג – הפוסטים, או הכתבות, שמתחלפות בכל פעם שמוסיפים כתבה חדשה. מלבד לכותרת ולתמונה הראשית מופיע מידע על תאריך כתיבת הכתבה, שם המחבר ולינק לאפשרות להשאיר תגובה על הכתבה. לאחר המלל הפותח ישנו מידע על הקטגוריות אליהם הכתבה משוייכת וכן תגיות:

החלק המרכזי של האתר - מדריך לבניית בלוג בוורדפרס

לצידי האתר נמצא הסיידבר, שמופיע בכל העמודים והפוסטים. נלמד כיצד להוסיף לסיידבר גלריית אינסטגרם, כפתורים לרשתות חברתיות, קישור לכתבות מומלצות בבלוג, גלריית פליקר ווידאו מיוטיוב:

4

ובחלק התחתון של האתר (שנקרא גם פוטר) ישנם ארבעה איזורי תוכן שכוללים תגובות אחרונות, תגיות שמובילות לפוסטים בנושאים שונים באתר, כפתורי התחברות למערכת ושדה חיפוש. נלמד כיצד אפשר לשנות את האזורים האלה ולשים בהם דברים שונים לפי טעמכם וצורכיכם:

5

בסרטון ההדרכה נלמד את כל השלבים בבניית בלוג כך שגם מי מכם שמעולם לא בנה אתר, יוכל ללמוד כיצד עושים זאת ללא ניסיון וללא צורך לדעת תכנות.

בשלב הראשון נעבור על האתר ועל השלבים שבבניית בלוג (או כל אתר) ברשת.

לאחר מכן נעבור לשלב המעשי ונלמד כיצד נרשמים לחברת אחסון. תוכלו לראות כיצד אני נרשמת לחברת בלוהוסט בה אני מאכסנת את האתרים שלי. אתם מוזמנים לעשות סקר שוק ולבדוק איזו חברת אחסון אתרים מתאימה לכם, התהליך דומה ברוב החברות. בחרתי בבלוהוסט מאחר ויש לי ניסיון איתם ואני ממליצה על החברה מאחר וההפעלה היא מיידית (כלומר, מיד לאחר שהתשלום בוצע ניתן להתחיל לבנות אתר), המחירים ממוצעים לשוק – הם לא הזולים ביותר אבל נותנים תמורה טובה לכסף, ובנוסף התמיכה הטכנית שלהם טובה והמוקדנים נחמדים וסבלניים. במידה ותרצו לבדוק חברות אחרות ניתן לבדוק את הטבלה הבאה בעמוד השוואת אחסון אתרים.

בדקה: 06:31 אני מדגימה כיצד נרשמים לחברת בלוהוסט – לחצו כאן למעבר לאתר בלוהוסט.

בדקה 10:53 אני מראה כיצד מתקינים את מערכת וורדפרס (החינמית!) באתר.

בדקה 17:07 נלמד איך להתקין את התבנית שאחראית על העיצוב של הבלוג. הבלוג בנוי על תבנית חינמית בשם פאשניסטה וניתן להוריד אותה מכאן.

לאחר מכן נלמד איך מוסיפים לבלוג תוכן, איך מטפלים בתגובות, איך מגדירים את התפריטים, איך מעצבים את האתר ועוד.

בדקה 01:02:50 נלמד כיצד להתאים את האתר לעברית.


 

ההדרכה אורכת כשעה ורבע ואני ממליצה לצפות בה ולבנות את האתר שלכם באופן סימולטני. במידה ויש ברשותכם טאבלט, כדאי לצפות בהדרכה עליו ולשים אותו ליד המחשב בזמן שתעבדו על האתר שלכם.

במידה ואתם נתקלים בבעיות שקשורות לדברים עליהם אני מסבירה ספציפית בהדרכה, ניתן לכתוב לי כאן בתגובות או בתגובות לסרטון ביוטיוב ואשתדל לסייע.

בהצלחה!