איך בונים אתר לבד? - מקום ברשת

איך בונים אתר לבד?

ישנם שלושה מרכיבים עיקריים באתר אינטרנט:

1. דומיין – הכתובת אותה מקלידים כדי להגיע לאתר שלכם, כמו לדוגמא כאן – הדומיין של האתר הוא makombareshet.com. דומיין בינלאומי מסתיים בדרך כלל ב-com,net,org וישראלי ב-.co.il. מחירי רכישת דומיין משתנים בהתאם לסיומת שרוצים: לרוב, כתובת שמסתיימת ב-com,net,org עולה בין 12 ל-16 דולר בשנה. אם רוכשים דומיין ישראלי, למשל בחברת live-dns, המחיר הוא 75 שקל לשנה. שימו לב, דומיין ישראלי ניתן לקנות רק בחברות ישראליות בעוד דומיין בינלאומי ניתן לקנות בכל חברה לרישום דומיינים, ישראלית או בינלאומית.

2. חברת אחסון – חברת האחסון היא זו שמאפסנת אצלה את כל קבצי האתר שלכם לרבות בסיס הנתונים. ממש כמו שבמחשב יש לכם תיקיות ובהן הקבצים שלכם – כשנרשמים לחברת אחסון הם מאחסנים את כל הקבצים של האתר שלכם על שרת שמאפשר לגשת אליהם מכל מחשב בעולם ובעצם להיות מוצגים באינטרנט. התשלום לחברות אחסון האתרים הוא על בסיס חודשי, אך התשלום יהיה לרוב לשנה מראש (וזה הרי מומלץ, כי אתם לא מתכננים שהאתר שלכם יהיה באוויר רק מספר חודשים…).

3. מערכת ניהול תוכן – הממשק שאחראי על כל התוכן שיש לכם באתר וכיצד הוא יוצג. מערכת התוכן איתה אני עובדת כבר הרבה שנים נקראת וורדפרס. היא קלה לתפעול גם למתחילים, והאפשרויות שהיא מציעה פשוט בלתי נגמרות. המערכת מבוססת קוד פתוח, כלומר- קבצי התכנות שלה פתוחים לכל אחד, מה שנותן אופציה למתכנתים לשנות את המערכת כך שתפעל בהתאם לצורכיהם. המערכת חינמית לחלוטין ואפשר להוריד אותה בלי הגבלה ולהתקין אותה בכמה אתרים שרוצים. ניתן לקרוא ביתר פירוט על מערכת וורדפרס כאן.

עכשיו, כשקראתם על כל מרכיבי האתר – אפשר להתחיל לבנות אותו!

יש לי בשבילכם מדריך וידאו למתחילים המציג את הצעדים הבסיסיים שפורטו כאן:

איך מתחילים לבנות אתר – המדריך למבולבל

כמה כתבה זו עזרה לך?

בחר/י כדי להצביע!

מאחר ואהבת את הכתבה...

נשמח לראותך גם ברשתות החברתיות שלנו!

מצטערים לשמוע שהכתבה לא היתה לך לעזר!

נשמח לשפר אותה!

תרצה/י לשתף אותנו מה אפשר לשפר בכתבה?