כתבה זו מתמקדת בצד הויזאולי, איך אפשר לשפר את האתר לא רק מבחינת צבעים ותמונות אלא גם על ידי הוספת מוסיקה וסרטונים. שבעת הכלים הבאים הם חינמיים לחלוטין, פשוטים לתפעול ולא מכבידים על המחשב. בסוף הכתבה אמליץ על תוכנה אחת בתשלום, אם כי לא יקרה, שיכולה לשפר את חוויית הגלישה באתר שלכם בכמה רמות.

קריאה מהנה ומשכילה, אם אהבתם – שתפו בין חבריכם כדי שגם הם ילמדו איך לשפר את אתר העסק שלהם!

1. Pix Resizer

זוהי התוכנה הכי נוחה והכי פשוטה לכיווץ תמונות. אם התנסתם בעבר בהעלאת תמונות לאתר בפרט או לרשת בכלל, בטח נאלצתם להמתין כמה שניות (ובמקרים של אינטרנט איטי גם כמה דקות) מורטות עצבים עד שהתמונה הכבדה שלכם עלתה. פוטושופ זה דבר יקר, וגם לא נחוץ אם מה שאתם רוצים בסך הכל זה לכווץ תמונות. גם אין צורך להשתמש ב”צייר” המיושן של חלונות.

תוכנת Pix Resizer תעשה לכם את החיים קלים. באמצעותה אפשר להקטין גודל של תמונה יחידה או של תיקייה שלמה, גם מבחינת רוחב ואורך וגם מבחינת משקל התמונה.

הנה וידאו קצר עם הסבר על השימוש בתוכנה:

 

2. Any Video Converter

התוכנה החינמית הזאת קיימת גם בגירסת PRO בתשלום עם יותר אפשרויות, אבל החינמית מספיקה לחלוטין לדברים הבסיסיים הבאים:

  • שינוי סוגים של קבצי וידאו
  • הורדת וידאו מיוטיוב (לשימוש פרטי בלבד – אסור להשתמש בחומרים מיוטיוב אלא אם כן מדובר וידאו שלכם שאבד ואתם רוצים לחזור ולהשתמש בו)
  • שמירת סרטים ממצלמות וידאו
  • המרת סרטי DVD לקבצי מחשב (שוב, כל עוד הסרט לא שלכם או של העסק שלכם – אסור להשתמש בו)

השימוש בוידאו באתרי אינטרנט צובר תאוצה בשנים האחרונות ומומלץ בחום להשתמש בסרטונים כדי להמחיש אירועים, מוצרים, ימי עיון, הופעות או כל דבר אחר שקשור לעסק שלכם כדי להראות לגולשים מה נעשה אצלכם בצורה ויזואלית. התוכנה הזאת תפתור לכם הרבה בעיות של המרת סרטונים שצילמתם ממכשירים שונים לקבצים שניתן להשתמש בהם ברשת.

הנה וידאו קצר עם הסבר:

 

3. Collage It

זאת התוכנה הכי מגניבה וכייפית שתראו כאן היום (חוץ מהאחרונה, כמו בסבלנות). קחו תמונות מאירוע מסויים ועשו מהן קולאז’. הוספת פס תמונות לעמודי תוכן בעסק שלכם ייצור עניין בקרב הקוראים וישפר את מראה האתר.

התוכנה קלה לשימוש וחינמית לחלוטין – תהנו!

הנה הצגת אפשרויות התוכנה:

 

4. GoldWave

מלבד לתמונות ולוידאו, ישנם עסקים שמתעסקים במוסיקה וצריכים להדגים קטעי סאונד באתר. תוכנת GoldWave הופכת את העבודה עם קבצי מוסיקה לקלה ונוחה. הכוונה היא לאפשרויות חיתוך והדבקת קטעים והוספת מספר אפקטים כמו Fade In, Fade Out, הגברה והחלשה של קטעים מתוך פס הקול, הוספת “הד”, שמירה לפורמטים שונים ועוד. שימו לב! לא מדובר על תוכנה ליצירת מיקסים.

הנה וידאו עם הסבר על כמה אפשרויות של התוכנה (יש המון אפשרויות וכדי להתמקצע כדאי פשוט לשחק עם התוכנה או לבדוק ביוטיוב עוד מדריכים):

 

5. CutePDF Writer

מי מכם שמשתמש בקבצים באתר העסק שלו, בוודאי חיפש דרכים להמיר קבצי וורד ל-PDF. התוכנה הזאת עושה בדיוק את זה, בקלות ובמהירות. קבצי PDF חשובים לכל מי שלא רוצה שהגולשים יוכלו להעתיק את התוכן שלו, ובמקרים של מצגות, המרתם ל-PDF תקטין את גודלן וכמובן תמנע העתקות.

לאחר ההתקנה, כל שיש לעשות כדי ליצור קבצי PDF זה ללכת לאפשרויות ההדפסה של הקובץ ולבחור ב”מדפסת” בשם CutePDF Writer. התוכנה תבקש מכם לתת שם לקובץ ותשמור אותו כ-PDF. כמה פשוט!

ובכל זאת, הנה הסבר:

 

6. התוכנה הבאה, וגם זאת שאחריה, הם בעצם שני תוספים למי שמשתמש בדפדפן כרום של גוגל (מומלץ בחום בכרום!)

Screen Capture (חובה להשתמש בדפדפן כרום כדי להוריד את התוסף)

התוסף הזה מאפשר לשמור חלק ממה שאתם רואים על מסך האינטרנט, או את כל תמונת המסך, כקובץ תמונה במחשב. כך שאם תרצו למשל להציג ללקוח תמונה של אתר האינטרנט של החברה בתוך מצגת, תוכלו “ללכוד” תמונת מסך של האתר, לשמור כקובץ תמונה במחשב שלכם ולהכניס למצגת. יש עוד המון שימושים לתוסף, הרבה פעמים יש צורך לצלם חלק מאתר מסויים ולשמור במחשב.

 

7. Eye Dropper (חובה להשתמש בדפדפן כרום כדי להוריד את התוסף)

התוסף הקטן והיעיל הזה יאפשר לכם לדעת באיזה צבע בדיוק השתמשו באתר מסויים. אם למשל ראיתם גוון ירקרק שמאוד מצא חן בעיניכם ותרצו להשתמש בו לכותרות באתר שלכם, תצטרו לדעת את הקוד שלו כדי לקבל את אותו הצבע בדיוק (לכל הצבעים במחשב יש קוד, והוא נראה בדרך כלל עם האייקון # לפניו ואז שש ספרות). בעיצוב אתרי אינטרנט ובתוכנות לעיצוב תמונות, מגדירים צבעים לפי הקודים האלו. התוסף הזה מאפשר דגימה של אזור במסך והצגת קוד הצבע שלו.

הנה דוגמא להוראות שימוש בתוסף במצגות:

 

בונוס: Muvee Reveal

תוכנת Muvee Reveal אינה חינמית, ובצדק. היא לוקחת את הסרטים והתמונות שלכם מהמחשב ועושה מהם סרטון תדמית או מצגת יפהפיים. למי שיש עסק שקשור להופעות למשל, או שאתם מקיימים הרבה ימי עיון ואירועים שונים – הסרטים שתיצרו עם התוכנה הזאת יראו מקצועיים ויציגו בצורה מעניינת את הנעשה אצלכם. הסרטונים שהתוכנה יוצרת תופסים את עיני הצופים ופשוט קשה להוריד מהם את העיניים. יש לתוכנה אפשרויות רבות כמו הכנסת מוסיקת רקע, בחירת סדר הצגת הסרטונים והתמונות, הורדת חלקים מסויימים מסרטים שאינכם רוצים שיוצגו, שינוי מהירות הסרטון, התאמת הצגת הפרטים לקצב של המוסיקה, הוספת כיתוביות ועוד. ישנם הרבה סוגים של סרטונים לבחור ביניהם, למשל סרט בסגנון נוסטלגי, סרט תדמית, שחור לבן,… ניתן להוריד את התוכנה לניסיון בחינם, כדי לראות איך משתמשים בה, אבל אורך הסרטים שניתן לשמור לא יעלה על דקה אחת בלבד.

התוכנה המלאה עולה כ-50$, ואם חשוב לכם להציג בצורה מעניינת את פעילות העסק שלכם – זה שווה כל אגורה.

הנה דוגמא של מה שניתן לעשות עם התוכנה:

 


בהצלחה! אם יש לכם עוד תוכנות חינמיות להציע, נשמח לדעת עליהן!

סגירת תפריט