איך בונים אתר לבד?

ישנם שלושה מרכיבים עיקריים באתר אינטרנט:

1. דומיין – הכתובת אותה מקלידים כדי להגיע לאתר שלכם, כמו לדוגמא כאן – הדומיין של האתר הוא makombareshet.com. דומיין בינלאומי מסתיים בדרך כלל ב-com,net,org וישראלי ב-.co.il. מחירי רכישת דומיין משתנים בהתאם לסיומת שרוצים: לרוב, כתובת שמסתיימת ב-com,net,org עולה בין 10 ל-15 דולר בשנה. אם רוכשים דומיין ישראלי, למשל בחברת live-dns, המחיר הוא 75 שקל לשנה. שימו לב, דומיין ישראלי ניתן לקנות רק בחברות ישראליות בעוד דומיין בינלאומי ניתן לקנות בכל חברה לרישום דומיינים, ישראלית או בינלאומית.

2. חברת אחסון – חברת האחסון היא זו שמאפסנת אצלה את כל קבצי האתר שלכם לרבות בסיס הנתונים. ממש כמו שבמחשב יש לכם תיקיות ובהן הקבצים שלכם – כשנרשמים לחברת אחסון הם מאחסנים את כל הקבצים של האתר שלכם על שרת שמאפשר לגשת אליהם מכל מחשב בעולם ובעצם להיות מוצגים באינטרנט. התשלום לחברות אחסון האתרים הוא על בסיס חודשי, אך התשלום יהיה לרוב לשנה מראש (וזה הרי מומלץ, כי אתם לא מתכננים שהאתר שלכם יהיה באוויר רק מספר חודשים…).

ישנם הבדלים עצומים במחירי אחסון האתרים בארץ ובחו"ל. יש כאלה שיגידו שעדיף לאחסן בארץ, כי התמיכה היא בעברית וזמן טעינת האתר מהיר יותר מאחר והשרתים נמצאים בישראל. זה נכון, אבל זה לא בהכרח קריטי בשביל אתרי אינטרנט לעסקים קטנים או בשביל אנשים שיודעים אנגלית בסיסית ויכולים להסתדר עם הרשמה לחברת אחסון בשפה האנגלית. אני מאחסנת את האתרים שלי במשך מעל 10 שנים בחברות בחו"ל ומרוצה מכך.

המחירים לחברות האחסון נעים בין 4$ ל-12$ בחודש. יש לשים לב טוב טוב למבצעים! רוב חברות האחסון יציעו מבצעים מצויינים ומפתים מאוד לאורך כל השנה ללקוחות חדשים, אך כאשר רוצים לחדש את חבילת האחסון בתום התקופה הראשונה, המחיר יהיה גבוה ואף כפול. לכן חשוב לשים לב למחירים הקבועים של אותה חברה ולא להסתנוור מהמבצעים. ניתן לראות כאן טבלת השוואה של חברות אחסון.

3. מערכת ניהול תוכן – הממשק שאחראי על כל מה שיש לכם באתר וכיצד הוא יוצג. מערכת התוכן איתה אני עובדת כבר הרבה שנים נקראת וורדפרס. היא קלה לתפעול גם למתחילים, והאפשרויות שהיא מציעה פשוט בלתי נגמרות. המערכת מבוססת קוד פתוח, כלומר- קבצי התכנות שלה פתוחים לכל אחד, מה שנותן אופציה למתכנתים לשנות את המערכת כך שתפעל בהתאם לצורכיהם. המערכת חינמית לחלוטין ואפשר להוריד אותה בלי הגבלה ולהתקין אותה בכמה אתרים שרוצים. ניתן לקרוא ביתר פירוט על מערכת וורדפרס כאן.

עכשיו, כשקראתם על כל מרכיבי האתר – אפשר להתחיל לבנות אותו! לחצו כאן כדי להתחיל לבנות את האתר שלכם.

 

 

יצירת תוכן ייחודי בעמוד הפייסבוק העסקי - ספר שהוא סדנה!
byp-p